22. ledna 2009

M-F Silvestr 2008

Letošní Silvestr byl obzvláště dlouhý. Trval čtyři dny. Také ubytování bylo o několik tříd jinde ^^ Žádná dělnická ubytovna jako minule. Asi jsme na chatě na Jarníka udělali dobrý dojem, protože tentokrát nás pozval k sobě domů ^^

Úterý

Sraz byl v úterý v podvečer na pardubickém nádraží. Jako první dorazil Justy s Kotětem, já asi půl hodinky po nich. Přijela jsem rovnou z Moravy, do HK jsem ani nejela.
Čekalo nás pár hodin čekání, než dorazí i ostatní. Zkracovali jsme si ho hraním hry "Myslím si cokoli". Byl do ní nedobrovolně zapojen i Geont, který dojel těsně po třetí hodině, Serita se ale nenechala. A přitom se hádaly takové zajímavé věci jako barel na vodu, ořezávátko, bajonet, lavička... No chápete to?
Zákeřné praktiky Kalhotkového společenstva ^^
Kolem čtvrté už jsme byli skoro všichni kromě Ledmana a Trin. Většina se tedy vydala na nákupy, uvítací delegaci jsem tvořila pouze já, Marcus, Drow a Justy.
Lehce po páté se nákupčí skupinka vrátila a mohlo se jít na autobus. Ani jsme nemuseli čekat dlouho.

U Jarníka jsme zabrali obývák a Serita mezi nás nechala kolovat svoje cukroví. Během pár minut zmizelo.
Jarník potom vytáhnul Wii a to byl konec. Celé dny se nedělalo skoro nic jiného. Ale všichni se bavili, tak proč ne ^^

Já, Seri a Kotě jsme si v jednu chvíli šli pro něco nahoru a zůstali jsme tam několik hodin ^^ Sedli jsme si na chodbě ke stolečku a povídali jsme si. Překazili nám to Justy, Hejty, Marcus a Trin... snad jsem na nikoho nezapomněla.
Když se večer pomalu chýlil ke svému konci, tak nás Jarník rozdělil do spacích skupin a každé řekl, kde bude nocovat.
Já jsem dostala pohodlný gauč v zadní části obýváku, kde se mnou byla ještě Seri (ne na tom gaučí), takže tam vznikl takový dívčí koutek. Zbytek obýváku si zabrali Justy, Drow, Kolá Geont a Kotě.
Kotě se uvelebilo na gauči, kde se přes den normálně sedělo a ukradlo Jarníkovic kočkám deku, protože se neobtěžoval vzít si vlastní spacák. Ale nestěžoval si (stejně by mu to nebylo nic platné).
Když se všichni rozlezli do svých ložnic, tak jsme si ještě chvíli povídali. Tedy já jsem poměrně brzy usnula, na Moravě jsem se moc dobře nevyspala, někde se to muselo projevit.Středa
Když jsem se ráno probudila, Serita už byla vzhůru a četla si. Za chvíli se probral Geont a Kotě a přišli za námi na pokec. Po chvíli jsme se přesunuli do kuchyně a začali jsme pomalu chystat snídani.
Když vstal i Jarník, tak se začal plánovat program dne. Rozhodlo se, že po obědě půjdeme všichni na kešky a cestou zpět se stavíme nakoupit další zásoby jídla.
Na oběd uvařila Seri kuřecí vývar se spoustou nudlí. Byl výborný. Myslím, že si pochutnali úplně všichni. Někteří i vícekrát ^^
Když jsme vyráželi z domu, bylo mi ještě celkem teplo. První keška byla uprostřed lesa a bylo v ní spoustu zajímavých věcí. Nechala jsem tam svůj travel bug. Druhá byla opět ve městě a už cestou k ní mi začala být zima. Však taky pěkně mrzlo.
Druhou kešku našel Hejty skoro hned po příchodu na místo. Rychle jsme zalogovali svoji návštěvu a vydali jsme se k blízkému nákupnímu centru.
Bohužel jsme přišli trochu pozdě. Všechny supermarkety byly zavřené. Naštěstí jsme našli zapadlou večerku, kde jsme nakoupili vše potřebné. To už byla zima snad úplně všem.
Cestu zpět nám zpříjemňoval Justy svým varovným povídáním o anime Strike witches, kde bojují nezletilé bišinky s vrtulkami místo nohou, kočičími oušky a pouze v tričku a v kalhotkách, na které je víc záběrů, než po kolika by příčetný divák toužil. Ty ouška a ocásky mě sice trochu zaujaly, ale říkala jsem si, že takové zlo vidět nemusím. Dokud se Justy nezmínil, že to je taky shoujo-ai. Když jsem to slyšela, změnila jsem názor a řekla jsem si, že alespoň pár dílů vidět musím. Už jsem jich přežila pět(myšleno doslova... když to sledujete při snídani, tak je těžké se neudusit nebo neutopit) a musím říct, že to je ještě horší, než popisoval Justy. Každopádně je to výzva a já to zkusím shlédnout celé. Když to dal i Geralt...
Po návratu jsme si pořádně zatopili, udělali jsme si čaj a sesedli se k Wii. A Lusi vytáhla strašlivou zbraň. Už jen název nás měl varovat. Dogtato-kun. Dokonalý výplach mozku je zaručen. Naštěstí jsem neviděla na titulky, takže mi pár věcí uniklo. Ale bohužel tomu šlo docela dobře rozumět i od poslechu >< Některé díly jsme viděli dokonce vícekrát.
Pak se Lusi pustila do výroby večeře. Dopadlo to výborně, těstoviny se povedly. Zbytek zatím seděl v obýváku a vymýšlel nějaké úchylné společenské hry, které pak bude nutit hrát i ostatní.
Nakonec zvítězil Marcusův návrh na "Každý hádá, jakou anime postavu má napsanou na čele". Už samotná příprava byla vtipná. Nejhůř (nebo nejlíp?) to schytalo Kotě. To mělo Potemayo, jehož jsme viděli všeho všudy jeden díl na Pragoconu. Serita se mu tim určitě chtěla za něco pomstít ^^
Někdy v tuto chvíli jsem se nechala překecat Kotětem a zapla jsem Guitar hero. Chvíli jsme hráli jen my dva, pak si zahrál Jarník a Lusi... a pak k tomu sedla Trin. A už jsme ji od toho nedostali ^^ Nutno dodat, že jí to opravdu šlo.
Zalíbilo se jí to natolik, že si ode mě vyžádala instalačky. Propojování mého a Trininého notebooku nám dalo s Kotětem chvíli zabrat. Nejdřív nastavil IP na úplně špatný adaptér, pak udělal nevím co, potom jsme nemohli pingnout jeden na druhého. Pak já jsem pingla na něj a on na mě ne... To byl asi tak nejlepší stav, při kterém se mi povedlo ty instalačky na Trinin notebook protlačit. Přidala jsem i Morrowind, aby nám mohla ukázat svůj domeček. Byl natolik kchůl, že jsem se rozhodla, že si Morrowind taky znova nainstaluju a budu pokračovat tam, kde jsem skončila před smrtí Nancy. Taky chci dům ^^
Takto jsme se tedy proflákali k půlnoci, přiťukli jsme si a šli jsme se mrknout na balkón, jaké ohňostroje si pro nás připravili Jarníkovic sousedi. No nic moc, přístí rok by to chtělo zlepšít ^^
Potom následovaly novoroční telefonáty s rodinou a přáteli, také jsem volala ^^ Volal nám ze Slovenska i Rusel. Ten nám každému zvlášť popřál krásný rok a oznámil, že už mají euro. Nejlépe si prý popovídal s Hejtym. Prý konečně někdo, s kým si dobře popovídá ^^
Po půlnoci jsme se vrátili každý ke svojí předchozí zábavě a kolem třetí jsme se všichni odebrali do postýlek.Čtvrtek
Ve čtvrtek nás opouštěli Justy a Serita. Odjížděli už před obědem. Ten si vzal na starost Ledman a asistovali mu Hejty a Geont. My ostatní jsme šli vyprovodit Seri a Justyho na autobus.
Po příchodu už byl hotový obrovský hrnec instatní polévky. Povedla se podle očekávání a každý si mohl i přidat. Bylo jí opravdu hodně.
Po obědě se opět zaplo Wii a Guitar Hero. Naštěstí ne na moc dlouho, kolem páté jsme se šli mrknout na obecní ohňostroj. Ten byl ale až od šesti, takže jsme tam hodinu postávali a nedobrovolně jsme poslouchali dechovku. Zvlášť pro Marcuse a Trin to muselo být utrpení. Po chvíli Trin objevila, že na některé "písničky" se dá i pochodovat, tak jsme se i trochu zahřáli. Na chvíli jsem si s Kotětem, Trin a Marcusem zalezla do jedné vytopené chodby k topení. Ale asi za deset minut už nás začali vyhazovat, že za chvíli bude ohňostroj. No nejdřív jsme si poslechli osobitý novoroční projev pana starosty, potom hymnu a pak konečně ohňostroj.
Byl opravdu skvělý, nečekali jsme, že to bude tak profesionální. Za to bolestivé čekání to rozhodně stálo a já jsem nelitovala.
Po ohňostroji bylo potřeba rozmrznout, takže se udělal čaj a většina osazenstva si sedla k Wii a hrali Okami. Ti ostatní se sesedli kolem GH3. Prostě už taková tradiční zábava. Později během dne nás opustil také Drow, byli jsme smutní.
Tuto noc se velký Marcus rozhodl, že bude spát s námi dole, jelikož nahoře by musel spát ve studeném pokoji a to by prý neusnul. Když tedy ostatní odešli, osazenstvo našeho pokoje se sesedlo kolem krbu a započal Legendární rozhovor do čtyř do rána (jak to nazvala Lusi). Ve skutečnosti to byl úplně normální (spíš mírně podprůměrný) pokec, kde každé téma skončilo hádkou Geonta a Kotěte ^^


Pátek
Vstávalo se poměrně pozdě. Hlavně tedy naše skupinka. Odjíždělo se kolem druhé, takže se uklízelo, dojídaly se zbytky a obecně to byl takový klidný poslední den.
V posledních volných chvílích se rozhodlo, že nám Hejty na Jarníkovic televizi promítne nafocené fotky. Takže nastalo asi tak půlhodinové přemýšlení a zkoušení, jak foťák správně zapojit tak, aby se na televizi neukazovaly pouze neurčité obrysy fotek. Nakonec se to povedlo - Jarníkovi.
Potom už se vyrazilo na MHD směr nádraží. Ze všeho nejdřív to jelo Marcusovi, Lusi a Jarníkovi, kteří jeli na Prahu. Potom jsem odjížděla já, takže další pořadí nevím. Tentokrát jsem to měla domů nejblíž. Musím říct, že to má svoje výhody ^^

Tím skončil letošní skvělý Silvestr. Já bych chtěla poděkovat všem zúčastněným za milou společnost. Taky chci vyjádřit obdiv Drowovi a Hejtymu, že se nebáli a šli s námi do toho ^^ A ostatně z toho samého důvodu je potřeba vyjádřit obdiv i Jarníkovi ^^Žádné komentáře: