20. července 2012

Festival fantazie 2012 - pondělí a úterý

Letos byla naše účast na FF lehce nejistá. Naštěstí se ale vše podařilo zdárně a my jsme mohli v pondělí vyrazit. Těsně nám to navazovalo na jinou akci, ze které jsme se vrátili v neděli večer, takže v pondělí jsme balili a na akci jsme dorazili až v deset večer.

Lehký problém nastal s ubytováním. Nehlásili jsme se předem, takže už nebylo z čeho vybírat a museli jsme se smířit se stěhováním. První dvě noci nás ubytovali v Obchodní akademii a zbytek jsme museli absolvovat v internátu v hotelu U zámku.

V pondělí večer jsme se stihli jen ubytovat, lehce si vybalit, obejít prostory conu a pozdravit se se známýma. Můj drahý se rozhodl, že poslední den před pracovní pohotovostí se pořádně opije. Nevím, jak se mu to nakonec povedlo, podle mě vypadal docela dobře, za to mně bylo v úterý celé dopoledne docela slušně blbě :) Celý předchozí večer jsem si myslela, že nejsem opilá a "všechno je v pohodě", ovšem skutečnost, že si moc nepamatuju, jak jsem se od dveří pokoje dostala do postele a moje ranní probuzení ve včerejších šatech a totálně absurdní poloze vypovídají o něčem trochu jiném :)

V úterý jsme se dostali na program až kolem čtvrté hodiny. Stihla jsem pojíst něco dobrého, pokecat trochu se Sniperem a vyrazila jsem na workshop polky. Moc dalších možností k párovému tanci se mi letos bohužel nenaskytlo, tak jsem chtěla využít každé možnosti. A to i přes to, že polka nepatří k mým nejoblíbenějším tancům.

Můj osvědčený taneční partner byl naštěstí k dispozici, takže účasti nic nebránilo. Slečna s námi prošla základy a naučila nás několik figur, které jsme dali do sestavy, Abych pravdu řekla, sestava mi přišla lehce neohrabaná, přechody mezi figurami byly docela složité a neintuitivní. Často se nám stalo, že se nám nějak záhadně prohodily nohy a byl konec :)

Po polkovém workshopu jsem zamířila na turnaj v Singstaru. Zvláštní, že ačkoli jsem trémista, stále se těchto conových soutěží účastním. Na Singstaru se naštěstí tréma projevila jen trošku, takže jsem vyhrála 2.místo! Dostala jsem diplom a medaili :)

To byl akorát čas vyrazit na večeři. Zrovna v tu chvíli se přiřítila bouřka a začalo hustě pršet. A já jsem si samozřejmě nechala deštník u hudebních her. Zvolili jsme restauraci Modrá hvězda. Dala jsem si tam pstruha s hranolkama (na pizzu jsem neměla chuť a těstoviny vypadaly jako epic fail už podle jídelního lístku). Pstruh teda taky nic moc, kuchař má ještě v přípravě ryb co dohánět.

Zbytek večera jsem strávila snahou zapadnout do conové atmosféry. Stále se mi to nějak nedařilo. Skočila jsem se na pokoj osprchovat a převléct se do krátké sukně a košile s lehkým výstřihem. Nevím proč, ale od té doby si mě vyfotilo asi pět lidí. Doteď nevím, jestli jsem měla někde něco špinavého, nebo proč měli tu potřebu.

Chvíli jsem hrála Rockband a PIU, pak jsem se odebrala na část přednášky o bezpečnostních hrozbách v ČR. Hodnotím ji velmi kladně. Byla pečlivě připravená, informačně hodnotná, přednášející uměl mluvit před lidmi a nenudil.

A jelikož ručička hodin se přehoupla přes půlnoc, odebrali jsme se do hajan. Tentokrát bez nějakého opíjení a dalších nepravostí.

Žádné komentáře: