19. listopadu 2008

V zajetí seriálů

Je tu podzim, seriálová sezóna je v plném proudu a já najednou zjišťuju, že jsem to s těmi seriály asi trochu přehnala. Ztrácím přehled, kdy který vychází a taky je nestíhám sledovat.
Jenže Mitsuki je tvor nepoučitelný a stále si přibírá další. Abych se s vámi podělila o svoje utrpení a třeba vás na něco nového nalákala, tak tady je seznam toho, co sleduji.

Pondělí

Dexter - třetí řada seriálu o sympatickém forenzním specialistovi se zajímavým koníčkem už není tak napínavá a skvěle zpracovaná jako dvě předchozí, ale z věrnosti stále sleduju. Navíc pořád doufám, že tvůrci dostanou rozum a vrátí nám toho starého Dextera, jak ho máme rádi.

True blood - zhola nový seriál o tom, jaké by to bylo, kdyby existence upírů přestala být tajemstvím, žili tu s námi a ke svému upírství by se hrdě hlásili. Hodně osobitý a zvláštní počin. Nejspíš nesedne každému, ani já nevím, proč se na něj vlastně dívám a proč se tolik těším na každý nový díl. Možná na tom má svoji zásluhu upír Bill, což je velmi charizmatická postava. Je škoda, že tomuto seriálu chybí kvalitní české titulky.


Úterý

Chuck - oddychový kousek o sympatickém, dívkami nedoceněném poradci IT oddělení jednoho obchodního domu jménem Chuck. Je to tak trochu smolař - nejen že nemá štěstí na dívky a veškerý volný čas tráví s poněkud svérázným Morganem, ještě mu přijde mail od člověka, kvůli kterému ho kdysi vyhodili z výšky. A díky tomu mailu se mu do hlavy dostanou veškeré informace ze supertajného vládního počítače o všech možných zločincích a teroristech. Mail je odeslán těsně potom, co se milý počítač doprovázený roztomilými efekty odebere do křemíkového nebe. Chuck se tedy najednou stává horkým zbožím. Začne se o něj zajímat jak vláda, tak i ti druzí a brzo jsou na jeho ochranu nasazeni dva agenti. Atraktivní agentka Sára, jejímž krytím je být Chuckovým děvčetem a rázný agent Casey. Pokud máte rádi nenáročnou, vtipnou a ještě inteligentní podívanou, Chuck se vám bude líbit.

Heroes - už potřetí je náš svět v nebezpečí a Hrdinové jsou si toho vědomi. Podaří se jim ho zachránit i tentokrát? Stejně jako u Dextera je třetí řada o dost slabší než předchozí dvě. Tady mám dojem, že už toho zachraňování bylo až moc, že se autoři snaží do děje nacpat všechny ty zvraty až příliš křečovitě, a že to prostě nefunguje. Spousta postav se ocitá v nových rolích a ne všem to v nich sluší. Sice už se netěším na každý díl tak jako dřív, ale kvůli těm pár světlým stránkám se na seriál dodívám.

The Big bang theory - další seriál, tentokrát o skupince teoretických fyziků, u kterého se rozjela další řada. A i tady mám výhrady, i když úroveň neklesla tak znatelně jako u Dextera a Heroes. Za prvé jsem si všimla, že některé nápady z první řady se recyklují a pomalu se z toho stává Sheldonova one man show. Je to sice zdaleka nejlepší a nejzábavnější postava celého seriálu, ale je škoda, že se tvůrci snaží stavět ten seriál jen na něm. Bojím se, aby to časem nezačalo nudit. Přece jen první sezóna nabízí spoustu témat, které se dají vhodně rozvinout. Každopádně TBBT pořád baví a já můžu jen doporučit.


Na co čekám

Burn notice - kdo rád vzpomíná na ty starší seriály typu Vražedné pobřeží, A tým a podobné, měl by dát šanci i Burn notice. Další nenáročná a vtipná agentská podívaná. V hlavní roli sledujeme bývalého tajného agenta Mika Westena, který byl odejit ze služby a ponechán v Miami, odkud se nesmí hnout ani na krok. Na živobytí si přivydělává drobnou pomocí obyčejným lidem (vesměs proti nějakým zloduchům) a ve zbývajícím čase se snaží zjistit, kdo ho dostal do jeho nepříjemné životní situace a proč. S prací mu pomáhá jeho atraktivní a sympatická bývalá přítelkyně Fiona a kamarád. Seriál stojí na dialozích, případně monolozích Mika a já jsem si ze začátku nebyla jistá, jestli to stačí. Mike má jako postava velký potenciál, bohužel herec vybraný pro její stvárnění nemá charizma a asi ani schopnosti, aby ho využil. Po pár dílech jsem však zjistila, že i tak má něco do sebe a pro tenhle druh podívané ten nedostatek charizmatu zase tolik nevadí. I tak se pobavíte dobře.

Battlestar galactica - kdo by neznal vesmírnou sérii o hledání Země. Poslední série se nám brzo přehoupne do svojí druhé půlky a já chci být u toho. Čekám velkolepé zakončení a doufám, že nebudu zklamaná.


Co si pustím příležitostně
Gilmorovy děvčata - nedávno se mi dostalo do ruky prvních pár řad v češtině, putovaly tedy na můj úžasný přehrávač a v hluchých chvílích se s nadšením podívám. GG je seriál, na který mám pěkné vzpomínky a velmi ráda si je opět příležitostně osvěžím.

MacGyver - tento poklad vlastním v češtině celý a také má čestné místo v mém mp4 přehrávači. Přece jen Mac je moji velkou platonickou láskou, v pubertě jsem ho zbožňovala. Ráda se k němu vracím.


O čem uvažuju
Legend of the Seeker - nově vycházející fantasy, zaujalo mě z vyprávění kamaráda a také z Hintzuovy recenze. Také je dobře, že nevychází v pondělí, ani v úterý ^^

Když tak pročítám tento post, tak se divím, že mi ty seriály nezabírají víc času. Takto na jednom místě to vypadá, jako bych nedělala nic jiného. Opak je však pravdou. Třeba se ještě dívám na anime, věnuji se záležitostem kolem překladů, sem tam se věnuji i škole a čas od času zajdu do práce. A do toho realizace pár bláznivých nápadů, bez kterých by to nebylo ono ^^

Žádné komentáře: